Aplikace pro Linux » Blog » CrazyDog ~ Multi-blog

Nově instalované Ubuntu - Co doinstalovat? [upraveno]

Linux Ubuntu instaluji poměrně často nejen na svém stroji. A na každé nově instalovaném Ubuntu dodatečně doinstaluji chybějící aplikace, bez kterých se téměř nedá žit. Jelikož mě nebaví neustále uvažovat, které aplikace mi budou scházet, tak jsem se rozhodl si je zde vypsat. Doufám, že i vám linuxakům (hlavně těm méně zdatným) se budou hodit. Číst dál »

Shutter - screenshot i s efekty rovnou na server

Zatím nejlepší screenshot aplikace pro Linux co jsem kdy poznal nese název Shutter. Shutter má nespočet funkcí, vychytávek a efektů. Potřebujete udělat screenshot neboli snímek celé obrazovky, výřezu z obrazovky nebo snímek webové stránky a rovnou to poslat na server? Pro Shutter to není žádný problém. Číst dál »

Jak rozjet Flatout 2 v Ubuntu pod wine

Flatout 2 je nejdestruktivnější závodní hrou a jeho tratě jsou doslova posety zničitelnými objekty a cenou 300,- stoji opravdu zato. Číst dál »

Beats of Rage - městské bitky pro Linux [upraveno]

Již dlouho jsem hledal bojovou hru pro Linux a nyní jsem objevil tento legendární Beats of Rage, který pobaví excelentní zábavou, výbornou hudbou a slušivou grafiku dovršenou výtečnou hratelností. Číst dál »

Bluefish jako skvělá alternativa PSPadu

Když jsem přecházel na Linux distribuce Ubuntu, tak jsem ještě dlouho psal weby v PSPadu emulovaný přes wine. Zvyk je železná košile a nechtěl jsem se sním rozloučit už jen k vůli skvělých funkci bez kterých bych se nemohl obejit. Číst dál »

Diakritika Pidginu u ICQ protokolu

Ubuntu má jako výchozího kecálka multi-protokolový Gaim (nyní již Pidgin). Problém nastává poté co se přihlásíte do sítě ICQ a někdo z kontaktu vám napíše něco s diakritikou a vy dostanete jen nesmyslné znaky. Číst dál »

1
 
nejoblíbenější články:
novinky na webu:
informace: