Kdo nemá Apple iPhone není iN » Mobilní telefony » Blog » CrazyDog ~ Multi-blog

Kdo nemá Apple iPhone není iN

So, 31. leden 2009, 09:56
Kdo nemá Apple iPhone není iN

Marketing udělal své a Apple za svůj model iPhone sklízí velmi sladké ovoce. Podle analytické agentury iSuppli se stal nejprodávanějším smartphone ke konci roku 2007 a začátkem roku 2008, čímž rozpoutal válku u ostatních výrobců, kteří se teď velmi snaži překonávat.

Jenom za poslední čtyři měsíce roku 2007 prodala společnost přes dva a čtvrt milionů iPhonů, díky čemuž stoupl čistý čtvrtletí zisk na půldruhou miliardu dolarů což bylo zapsáno i do Guinessové knihy světových rekordů 2009 (Guinness World Records 2009).

Tento fakt dosvědčuje jen to, že společnost Apple ovlivňuje lidí ve velkém jen díky skvělému marketingu, který okoukal u Microsoftu. Lidé jsou s tímto modelem iPhone ovlivněni natolik, že vykřikuji všude, kde se na iPhone jenom škaredě koukne. Uživatele si totiž neuvědomuji že jsou držení v šachu a Apple si velmi hlídá co uživatelům povolí a co ne. Nedej bože aby se někdo rozhodl používat například Opera Browser místo Apple Safari. I když Opera Software chtěla potěšit a naprogramovala Operu Mini pro iPhone, tak se dočkala jen toho, že Apple o žádný alternativní prohlížeč nestojí. Opera Mini však není jediný případ. Problémy byli například i s GPS, ICQ programy, vlastní MP3 vyzvánění a jiné. Samozřejmě jde vše složitými cestičkami či ztrátou záruky obejit.

Mimo jiné proti iPhonu nic nemám. Osobně se mi na něm velmi líbí multi-dotykový displej a krasné efekty při procházení systémem. I dotyky prstu jsou přesně zaznamenávaný a iPhone se téměř vždy zachová, jak mu prstem řeknete. Že je mezi námi iPhone beru jako velké plus, protože hnul s konkurenci, která se teď zaobírá více krásou systému než bezkonkurenčnější funkčnosti.

Že jsou lidé ovlivnění dosvědčuje i případ Linux Beryl nyní Compiz Fusion VS Windows Vista Aero, kde lidé křičeli: Na co mi jsou Beryl efekty, když potřebuji na počítači pracovat a efekty by mě jen rušili. Naopak jemné (téměř žádné) efekty Aero jen vylepšují „nejdokonalejší“ systém. Špatným postojem Linuxu ať už kterékoliv distribuce a perfektním krokem společnosti Apple se tento fakt najednou obrátil a teď jsou efekty tzv. „cool“. Samozřejmě je konkurence jen špatná kopie, což je jen hloupý neuvážlivý argument. I iPhone efekty jsou kopii a inspiraci jiných systému. Co totiž není kopie? Někdo vymyslel matraci, stůl, myš k počítači a dnes to vyrábí kdekdo a nikdo si nestěžuje.

***** ø 3.1 (1153 hlasů) ≈ Návratnost
(10-ti minutový email =...) « Starší článek | Novější článek » (Samsung představuje pr...)

Štítky: iPhone, problém, zobrazit všechny štítky
! Našli jste v článku gramatické či pravopisné chyby? Je to z důvodu autorovy nemoci zvané dysgrafie. Tudíž všem děkuji za pochopení a každý článek pokud možno nechávám projít korekturou. !

Zatím 11 komentářů

reaguj - #636DKv So, 31. leden 2009, 11:15
avatar

Zopakujte si základní pravidla českého jazyka, píšete hrozně:)

Opera 9.63 / Windows Vista
web - reaguj - #637ikav So, 31. leden 2009, 11:24
avatar

tak tím pádem nejsem in, protože tento přístroj opravdu nevlastním, a ani vlastnit nemíním =)

Firefox 2.0.0.11 / Windows XP
web - reaguj - #638CrazyDog mužv So, 31. leden 2009, 11:31
avatar

DK: I když se snažím, tak mi škola bohužel nepomůže, jen psycholog. VIZ moje NEMOC za kterou já bohužel nemůžu.

Firefox 3.0.5 / Ubuntu Linux
reaguj - #639DKv So, 31. leden 2009, 12:07
avatar

V tom případě se omlouvám, FAQ jsem nečetl. V poslední době se hrubých chyb, hlavně na internetu (ale to nejen tady), objevuje spousta a člověk na to začíná být alergický:-)

btw. iphone nemám a ani nechci, takže taky nejsem „frikulín“*1*

Opera 9.63 / Windows Vista
reaguj - #640eXistenZv So, 31. leden 2009, 13:09
avatar

Nový telefon si budu kupovat asi v létě, ale zatím absolutně nemám tušení který to bude…..Rozhodně jeden z hlavních apektů je jednoduché ovládání třeba i prsty, velký display a wifi a také v nepodlední řadě stoprocentní a rychlá odezva….iPhone by byl skvělý, kdyby tu nebyla žádná kdyby*4* Například připojení pouze přes iTunes, nemožnost cokoliv posílat přes Bluetooth a jiná omezení bych asi nepřekousnul…v tuhle chvíly je mi nejsympatičtější telefon s operačním systémem od Googlu, který je krásně svižný, tak uvidíme co se z něj do léta vyklube*1* No a nakonec WinMobile…U toho si bohužel nejsem moc jistý stoprocentníma rekcema a jediný telefon který by asi všechno splňoval by byl Touch HD, ale pořád tam není jistota musel bych ho pořádně vyzkoušet….no ale půl roku je času ještě dost a všechno bude třeba jinak*1* A článek pěknej a klidně bych se pod něj podepsal*3*

Firefox 3.0.5 / Windows Vista
web - reaguj - #641CrazyDog mužv So, 31. leden 2009, 13:38
avatar

DK: Musím toto upozornění dát někde na konce každého článku.
{5} iPhone je jen frajeřinka pro teenagery :) Pokud chceš pořádný stroj, tak jedině něco s WM nebo Androidem. U iPhone jsou jen omezení a nutnost si zvykat na něco nestandardního. Proto jsem jsem rád, že nejsem iN. Kolem mě je každý iN a jen si u mě stěžují a chtějí rady jak co udělat…

Firefox 3.0.5 / Ubuntu Linux
reaguj - #642alex_botevv So, 31. leden 2009, 13:57
avatar

nemyslim si, ze apple odkukal marketing od microsoftu. pretoze to je ako nebe a dudy. kym ludia su blazni do apple produktov, tak nepoznam ani jeden produkt MS, ktory by zozal taku slavu - kto kedy zaznamenal, ze Zume robi trendy, kto nema X-box ako keby ani nebol, pripadne ze novy office uzasol novymi funkciami polovicu uzivatelov do kresla?

inak, som pomerne stastny majitel iP v netinedzerskom veku, ktory ho berie ako skvelu vec na telefonovanie, browsovanie, hudbu/filmy a hry *3* a nadava na sms-ky, BT, fotak etc. *8*

MSIE 7.0 / Windows XP
reaguj - #644eXistenZv Po, 2. únor 2009, 18:28
avatar

{1} Sice frajeřinka ale spolehlivá…..jako jasný že bych si to nikdy nekoupil ale co se týče odezvy a přesnosti ovládání měli by si ostatní vzít příklad…. A pořádný stroj*4* Ono já toho na mobilu asi moc neodpracuju co si budem povídat ale zas zmetka jako iPhone……to zase potřebuju víc věcí….spíš to vidim na něco s Androidem*1* WM je moc propracovanej systém na to aby měl bleskurychlý reakce navíc by se musel komplet předělat pro ovládání prsty….takhle to je spíš samý malinkatý šoupátko a chlíveček…

Firefox 3.0.5 / Windows Vista
web - reaguj - #645CrazyDog mužv Po, 2. únor 2009, 19:35
avatar

{5} Viz článek Windows Mobile 7 teprve ten přinese revoluci.

Kazehakase 0.5.4 / Ubuntu Linux
web - reaguj - #661LukasHakosve Čt, 12. únor 2009, 20:21
avatar

Já teda iPhone mám, ale opravdu jen na ten internet, volání a SMSkování. Na nic víc :-) Ne, že by to nešlo, jenže když já nejsem takový hračička, jako někteří, kteří se v mobilu šťourají - mám rád, když to plní základní funkce a hlavně - možnost jít na net je pro mne add-in :-)

MSIE 7.0 / Windows Vista
web - reaguj - #663CrazyDog mužv Pá, 13. únor 2009, 20:56
avatar

LukasHakos: Za tu cenu? Proč ne *16*

Firefox 3.0.6 / Ubuntu Linux
 
0/2000
Jméno*
Web
Email
Gravatar
avatar
  [f] [:)] [L] [XL] [XXL] | [b] [i] [s] [e] [*] [cite] [code] [kod] [h1] [h2] [abbr] [sup] [sub] |
 
nejoblíbenější články:
novinky na webu:
informace: