Tagy: Ubuntu » Blog » CrazyDog ~ Multi-blog

Články se štítky: „Ubuntu“
Nově instalované Ubuntu - Co doinstalovat? [upraveno]

Linux Ubuntu instaluji poměrně často nejen na svém stroji. A na každé nově instalovaném Ubuntu dodatečně doinstaluji chybějící aplikace, bez kterých se téměř nedá žit. Jelikož mě nebaví neustále uvažovat, které aplikace mi budou scházet, tak jsem se rozhodl si je zde vypsat. Doufám, že i vám linuxakům (hlavně těm méně zdatným) se budou hodit. Číst dál »

Shutter - screenshot i s efekty rovnou na server

Zatím nejlepší screenshot aplikace pro Linux co jsem kdy poznal nese název Shutter. Shutter má nespočet funkcí, vychytávek a efektů. Potřebujete udělat screenshot neboli snímek celé obrazovky, výřezu z obrazovky nebo snímek webové stránky a rovnou to poslat na server? Pro Shutter to není žádný problém. Číst dál »

Jak rozjet Flatout 2 v Ubuntu pod wine

Flatout 2 je nejdestruktivnější závodní hrou a jeho tratě jsou doslova posety zničitelnými objekty a cenou 300,- stoji opravdu zato. Číst dál »

Je Linux opravdu bezpečný? Ála root bez hesla

Je to sice starší bezpečnostní chyba v Linuxu, ale přesto je stále aktuální a dodnes neopravená. Touto bezpečnostní chybou se může obyčejný uživatel přepnout do administrátorského režimu bez zadáni hesla. Chyba se objevila u Jadra verze 2.6.17 a trvá do dnešní verze 2.6.24. Ve verzi 2.6.20 tato trhlinka byla nějak odkloněna, pravděpodobně nedopatřením a v dalších verzích je chyba zase raritou. Číst dál »

Beats of Rage - městské bitky pro Linux [upraveno]

Již dlouho jsem hledal bojovou hru pro Linux a nyní jsem objevil tento legendární Beats of Rage, který pobaví excelentní zábavou, výbornou hudbou a slušivou grafiku dovršenou výtečnou hratelností. Číst dál »

Bluefish jako skvělá alternativa PSPadu

Když jsem přecházel na Linux distribuce Ubuntu, tak jsem ještě dlouho psal weby v PSPadu emulovaný přes wine. Zvyk je železná košile a nechtěl jsem se sním rozloučit už jen k vůli skvělých funkci bez kterých bych se nemohl obejit. Číst dál »

Vylepšete si terminál aneb ladíme Bash

Pokud už vás nebaví ten nudný jednobarevný terminál nebo-li příkazový řádek, tak čtěte dál a dozvíte se víc. Číst dál »

Černá okna v Ubuntu a jak na ně

Stává se vám v Ubuntu, že při otevřeni více oken či aplikací vám naběhne jen černé okno s rámem? Říkáte, že ano? Tak já vytahují věštící kouli a zkusím hádat, čim to může být. Číst dál »

ø 3 (948 hlasů) | CrazyDog | Ubuntu Linux | 3 komentáře
 
nejoblíbenější články:
novinky na webu:
informace: