Okradli Vás? Vyřešte si to sami » Já a mé okolí » Blog » CrazyDog ~ Multi-blog

Okradli Vás? Vyřešte si to sami

Ne, 15. březen 2009, 16:58
Okradli Vás? Vyřešte si to sami

Okradli Vás nebo ještě hůř vykradli? Jak v takovém případě reagujete? Voláte Policii? Má to vůbec cenu? Vy věříte, že to policie vyřeší nebo se jen potřebujete někomu vyzpovídat ze svým problémem? Nebyl by lepší kostel?

Přesně takhle vnímám situaci, když mě někdo vykrade / okrade. Sice se to nestává tak často, ale stává. Co v takovém případě dělat? Pokud mám pojištění na danou situaci, tak je policie nutná, ale když nemám pojištění? To si jen zanadávám a pokračují jako by se nic nestalo, reagujete jinak?

Příklad

Moje mamka vlastní firmu, která se zabývá šitím plavek a spodního prádla. Tu bohužel někdo v červenci 2007 vykradl a udělal velké škody (fotografie). Firma byla čerstvě přestěhovaná na tohle nové místo a nebyla ještě pojištěná. Reakce při zjištění byla velmi emocionální a hned se volala policie. Po půl hodině dorazil detektiv s kufříkem a policistka. Když pan detektiv vyslovil, při vidině množství prachu: „kdy se tady naposledy uklízelo?“, tak nám bylo s vykulenými oči hned jasné, že to je nějaký rozumbrada. Naštěstí mu policistka našeptala, že je to prach z cihly, kterou zloděj vysekal. Detektiv ještě udělal pár snímků, odběrů a během chvilky byl pryč i s policistkou. Případ byl odložen a doteď nevyřešen.

Co z toho plyne? Jen to co jsem psal na začátku. Když mi někdo po půl roce ukradl rádio z auta, tak jsem jen zasunul kabel, nastartoval a jel.

***** ø 3 (979 hlasů) ≈ Návratnost
(Bezkonkurenční MP3 pře...) « Starší článek | Novější článek » (Shutter - screenshot i...)

Štítky: , příběh, problém, zobrazit všechny štítky
! Našli jste v článku gramatické či pravopisné chyby? Je to z důvodu autorovy nemoci zvané dysgrafie. Tudíž všem děkuji za pochopení a každý článek pokud možno nechávám projít korekturou. !

Zatím 4 komentáře

web - reaguj - #694Ashenv Ne, 15. březen 2009, 17:15
avatar

Jn, je to někdy asi opravdu to nejlepší, co člověk může udělat …

Firefox 3.0.7 / Windows XP
web - reaguj - #695Vitekv Ne, 15. březen 2009, 19:53
avatar

jej tak to je mi líto - já zatím zkušenosti s policií nemám každopádně kamaráda okradli v Praze o mobil. Vyplnil protokol a tyhle „blbosti“ a do dvou týdnů mu zavolala policie že má jeho telefon. Pro telefon si přijel dostal ho a šťastně si zase volá. Pachatel se bohužel nenašel, nějaký svědomitý chlápek z nějakého bazaru projel jakousi databázi a mobil pachateli nevrátil. Aspoň něco tady funguje ;)

Opera 9.64 / Windows Vista
reaguj - #857xxve Čt, 14. leden 2010, 23:29
avatar

mne dnes ukradli z auta radio a navigaci…zkouseli vyrvat i tu celou zabudovanou mechaniku na radio, ale nevyrvali ji. jeste mi zmizely z auta nejaky drobny veci, …co delat?nic…holt z nejakyho vrakoviste koupim radio novy..

MSIE 8.0 / Windows Vista
web - reaguj - #859CrazyDog mužv Pá, 15. leden 2010, 14:29
avatar

xx: jo jo, zloději jsou čím dál vynalézavější… Někdy mě udivují lidé co si nechávají tatranku v autorádiu.

Firefox 3.5.7 / Windows XP
 
0/2000
Jméno*
Web
Email
Gravatar
avatar
  [f] [:)] [L] [XL] [XXL] | [b] [i] [s] [e] [*] [cite] [code] [kod] [h1] [h2] [abbr] [sup] [sub] |
 
nejoblíbenější články:
novinky na webu:
informace: