Blog [stránka 14/15] » CrazyDog ~ Multi-blog

Jednoduché zjištění velikosti souborů

Možná mnoho z vás ví, že se velikost souborů zjišťuje PHP funkci filesize();, ale když vám tato funkce vyhodí velké číslo v bytech, tak mnoho z vás si již neví rády a proto se na to vykašlou a nebo si vyhledají řešení. Číst dál »

Černá okna v Ubuntu a jak na ně

Stává se vám v Ubuntu, že při otevřeni více oken či aplikací vám naběhne jen černé okno s rámem? Říkáte, že ano? Tak já vytahují věštící kouli a zkusím hádat, čim to může být. Číst dál »

ø 3 (1050 hlasů) | CrazyDog | Ubuntu Linux | 3 komentáře
Zmenšování obrázků při uploadu v PHP

Jelikož mnoho z vás upravuje obrázky ručně pro své fotogalerie a přitom to jde snadno přes GD knihovnu v PHP. Nejdůležitější je aby váš hosting tuto knihovnu měl, ale většina hostingu ji má již v základu. Číst dál »

25.čec 2007
01:42 odp.

Nekonečné stránkování v PHP

Nekonečné stránkování v PHP

Jelikož na mě přichází neustálé dotazy, jak udělat stránkování na svých stránkách, tak jsem se rozhodl napsat článek i s popisem principu, jak toho docílit. Co se mysli tím „nekonečné“ stránkování? Nejlepší bude si to ukázat: 1 2 3 4 5 6 7 8 …. Číst dál »

24.čec 2007
11:45 dop.

Čas vygenerování stránek

Čas vygenerování stránek

Jedna se o velmi jednoduchý PHP script, který na začátku dokumentu uloží do proměnné aktuální čas a na konci dokumentu zjisti nový aktuální čas, který porovná s prvním časem a tím zjistíme, za jak dlouho se vygenerovala cela stránka. Číst dál »

23.čec 2007
03:40 odp.

Trapas v drogerii Rossmann

Trapas v drogerii Rossmann

Každý to zná a kdo nezná, tak pozná *1*. Zrovna nedávno jsem si četl jeden nejmenovaný článek o trapasu, když zjistil u pokladny, že nemá na zaplaceni. Jsem si říkal, že to se mi nemůže stát, protože si vždy kontrolují peněženku jestli na to vůbec mám, jedině, že bych platil kartou a ta by byla prázdná… No, naštěstí se mi to opravdu nikdy nestalo, ale stala se mi jiná příhoda o které vám chci vyprávět. Číst dál »

Proč Gimp a tutoriál - Broušený kov

Proč pravě Gimp a proč je zařazený v Ubuntu blogu? Odpověď je taková, že Gimp je výchozím grafickým editorem v Linuxu a je zdarma. Pro Windows jsou stovky tutoriálů pro Photoshop a pro Gimp minimum, hlavně ty v češtině a proto jsem se rozhodl, že budu psát tutoriály pravě pro tento mocný grafický editor a teď k prvnímu jednoduchému tutoriálu. Číst dál »

21.čec 2007
12:16 dop.

Tak vás tady všechny vítám

Tak vás tady všechny vítám

Kde, že jste se to dostali? Vy nevíte? No přece na CrazyDog ~ Multi-web, který se už nezabývá jen zábavou. To však neznamená, že bude zábavná část nějak zanedbávaná, ale i tak se sortiment rozšířil do všech stran a to hlavně o tento blog, Ubuntu blog a blog o tvorbě stránek ve kterém se budu snažit psát jen ty nejlepší články i když nejsem žádný pisatel, ale všechno lze napravit. Číst dál »

 
nejoblíbenější články:
novinky na webu:
informace: